Dla małżeństw

27 kwietnia na kolejnym spotkaniu dla małżeństw gościliśmy Grzegorza i Erin Skrobarczyków z King’s Kids Polska. Uczyliśmy się, jak wspólnie odkrywać Bożą wolę międzypokoleniowo. Bóg chce, aby pokolenia wzajemnie się wspierały: dzieci, nastolatkowie, rodzice, dziadkowie.
Ten czas dał nam wspaniały przywilej uczenia się razem, jak być Bożą, zdrową rodziną w Społeczności w Garwolinie i nie tylko. Bardzo dziękujemy naszym gościom za cudowny czas, Bóg dał nam kolejne objawienie, które poruszyło nasze serca.


19 stycznia 2018 roku w Garwolinie odbyło się kolejne spotkanie dla małżeństw zorganizowane przez naszą Społeczność. Było to spotkanie dotyczące chrześcijańskiego wychowywania dzieci. Wersetem przewodnim były słowa z Przypowieści Salomona: Wychowuj chłopca zgodnie do drogi którą ma iść, a nie zejdzie z niej nawet w starości.
Zaproszeni przez nas Jan i Asia Apanasewicz dzielili się z nami swoim doświadczeniem dotyczącym wychowania dzieci. Mają oni dużą wiedzę praktyczną w tym zakresie, ponieważ sami wychowują swoje dzieci oraz dodatkowo są jeszcze rodziną zastępczą. To już drugie spotkanie dla małżeństw, na którym zajmujemy się tym tematem. Jest to niewątpliwie zagadnienie ważne i praktyczne, ponieważ dotyczy przyszłości naszych dzieci. Jesteśmy zgodni, że chcemy je wychować dla Boga, aby służyły Jemu oraz były błogosławieństwem dla świata. Rozważaliśmy więc razem ten temat, zadając pytania prowadzącym i dyskutując o tym. Był to naprawdę dobry i błogosławiony czas.20 października 2018 roku w siedzibie naszej Społeczności odbyło się kolejne spotkanie dla małżeństw. Tym razem tematem było wychowanie dzieci w rodzinie chrześcijańskiej. Swoim świadectwem dzieliło się z nami małżeństwo, które oprócz posiadania swoich dzieci, prowadzi także rodzinę zastępczą dla dzieci potrzebujących pomocy. Był to niesamowity czas słuchania historii z życia tej rodziny. Wskazywali oni na fundamentalną rolę wiary w Boga w życiu chrześcijańskiego małżeństwa. Oprócz słuchania świadectwa, mogliśmy razem śpiewać, modlić się, oglądać materiały multimedialne oraz zjeść uroczystą smaczną kolacje. Za to wszystko jesteśmy wdzięczni Bogu i ludziom zaangażowanym w organizacje Spotkań dla małżeństw w Garwolinie.
30 czerwca 2018 odbyło się kolejne Spotkanie dla Małżeństw. Tematem tego spotkania było „Małżeństwo w służbie Bogu”. Bardzo ciekawy i praktyczny temat z punktu widzenia budowania Kościoła.
Bóg powołuje małżonków do wspólnej służby w celu budowania Bożego Królestwa. Nie możemy jako ludzie wierzący zapominać o tym, że żyjemy nie tylko, aby cieszyć się życiem, ale aby służyć innym i błogosławić ludzi, a szczególnie Boży Kościół. Wspólna wizja małżeństwa w wychowaniu dzieci, zadania jakie małżonkowie mają we wspólnocie, stanowi mocne świadectwo Bożego działania w ich życiu, jak i dobry przykład dla osób niewierzących. Przecież małżeństwo chrześcijańskie nie żyje tylko, aby budować dom i pilnować własnych spraw, ale aby być błogosławieństwem dla siebie i dla świata wokół. Jest to piękny przykład i budująca postawa, kiedy widzimy współpracę, jedność i zaangażowanie całej rodziny w budowanie Bożego Królestwa. O wspólnej służbie na spotkaniu opowiadały nam dwa wyjątkowe małżeństwa  -Ewa i Tadeusz Bieńkowscy (zaangażowani w służbę ewangelizacyjną) oraz Jola i Tytus Pikalscy (zaangażowani od wielu lat w służbę pastorską w Grudziądzu, Płocku, Radomiu, Siedlcach i dziś w Garwolinie). Bardzo budujące było dla nas wysłuchanie tych opowieści o tym, jak Bóg ich razem prowadzi przez życie. Oprócz słuchania świadectw mogliśmy razem śpiewać piosenki, pieśni chrześcijańskie, bawić się oraz pracować na warsztatach rozmawiając o wspólnej służbie Bogu jako małżeństwo. 


To już piąte spotkanie z serii ,,Wieczór dla małżeństw''. Tym razem tematem były nasze role w małżeństwie.
Swoim świadectwem i doświadczeniem podzielili się pastor Marek Charis i jego żona Zosia, z Kościoła Chrystusowego "Hosanna" w Lublinie.
Wspólnie, w parach małżeńskich, mogliśmy pochylić się nad Bożym Słowem i odnieść je do naszej codzienności. Skonfrontowani i zachęceni przez Ducha Świętego, chcemy pracować nad naszymi relacjami, aby doświadczać uzdrowienia, wzmocnienia i budować mocne małżeństwa oraz rodziny, a w konsekwencji Boży kościół. Wszystko to na Jego Chwałę.
Nasze spotkanie było również okazją, aby podziękować pastorowi Markowi za opiekę i wsparcie, jakie miał nad naszą Społecznością przez pewien czas -był naszym pierwszym pastorem.


Tematem naszego kolejnego Wieczoru dla Małżeństw była JEDNOŚĆ.
"Tak więc, nie ma już dwojga, jest jedno ciało.
Co zatem Bóg połączył, człowiek niech nie rozdziela" Ew. Mateusza 19:6
Uważamy, że w obecnych czasach, kiedy tak wiele małżeństw rozpada się i cierpią na tym całe rodziny,  priorytetową sprawą jest obrona i utwierdzenie biblijnego wzorca małżeństwa.
Stwierdzenie, że Małżeństwo jest jednym ciałem niesie za sobą głębokie znaczenie -nie można podzielić ciała bez szkody dla całości !!!
Nasze spotkanie miało na celu wskazanie, jak budować jedność w małżeństwie i co może stanowić dla niej zagrożenie. Wysłuchane świadectwa były tego obrazem.
Jesteśmy wdzięczni Bogu, że przysyła coraz więcej małżeństw, które chcą budować zdrowe relacje i rodzinę w oparciu o Boże wartości.


 Trzecie spotkanie dla małżeństw: "Stare przeminęło a wszystko stało się nowe…..w Chrystusie’’.

9 grudnia odbyło się w naszej Społeczności kolejne spotkanie z cyklu ,,Wieczór dla małżeństw’’, miało ono charakter świąteczny.
Zaplanowany temat na ten wieczór to ,,Stare przeminęło a wszystko stało się nowe…..w Chrystusie’’.
Był to wyjątkowy czas, wypełniony Bożą obecnością, zbudowani zostaliśmy niezwykłym świadectwem oddającym Bogu chwałę, dającym nadzieję, że z Nim wszystko jest możliwe.
Na koniec mieliśmy czas modlitwy a przy stołach smaczne i świąteczne jedzenie.

Drugie spotkanie dla małżeństw: "Miłość i przebaczenie".
30 września, odbyło się kolejne spotkanie dla małżeństw organizowane przez nasza Społeczność.
Tym razem tematem była ,,Miłość i przebaczenie'' - oczywiste rzeczy a jednak...?
Każda para miała czas, aby pracować nad relacjami w swoim małżeństwie,  były słowa , kocham, przepraszam, wybaczyć.
Na koniec mogliśmy odnowić przysięgę małżeńską, która w dniu ślubu związała nas przed Bogiem i sobą samym.
Kolejne spotkanie już wkrótce.1 lipca Chrześcijańska Społeczność  w Garwolinie rozpoczęła serię spotkań pod tytułem "Wieczór dla małżeństw,". Myślą przewodnią pierwszego spotkania było hasło ,"Małżeństwo to dar od Boga"
Zaproszone pary mogły w miłej i romantycznej atmosferze, pełnej małych niespodzianek, przeżyć wspólny czas poświęcony budowaniu swojego małżeństwa.
Kolejne spotkanie już wkrótce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz